Namaz Çiçeği Sevdegül

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • S.A.
  Ben internette kampanyanızı gördüm ve katılmak istedim. Kızım 6,5 yasında ve bu kampanyadan ona bahsedince çok heyecanlandı. 

  Özellikle karneden de bahsettim. Hemen başlamak istedi. Biz 25.05.2008 de başladık. Özellikle benimle beraber kılmaktan daha çok hoşlandı. Bir akşam namazını babası ile kıldırdık. Bir öğlen namazını anneannesi ile kıldı.


  Diğerlerini benimle beraber kıldık her ezan okunduğunda hemen abdestini alıp hadi anne namaza diye beni kaldırdı. Sadece 2 sabah namaza uyandırmak istediğimde kalkamadı ve bende fazla zorlamadım onu. Ama aslında gerçek şu ki ben kızımı namaza alıştırmaya çalışırken o beni namazımı vakti girer girmez kıldırmak konusunda uyarmış oldu. Çünkü ben namazı biraz geciktirip kılanlardandım ama kızım ezan okunur okunmaz hadi namaza diye beni çağırdı.

  Sonuç olarak kızım namaza ısındı ve kısa tesbihatları yapmayı öğrendiği bazı bildiği kısa sureler vardı. Onlarla beş günlük namazını tamamladı. Burada bir annenin çocuğuna ilk namazım kutlaması yaptığını okumustum. Bende böle yapamaya kara verdim. Fakat namazı bitirdiğimiz gün cumartesi günü yapamadık. 02.06.2008 pazartesi kızım ameliyat oldu ve ameliyatına girerken abdest aldı ve büyüklerinden dua istedi.


  Bu tamamen onun aklına geldi ve bizde ona hayranlıkla teşekkür ettik bu kadar duyarlı olduğu için beni en çok duygulandıransa kızım ameliyattan sonra kendine geldiğinde ilk söylediği su oldu. Anne bugün bütün namazlarımı kaçırdım demesi idi.


  Salı akşamı bir pasta alarak onu tebrik ettiğimizde bundan çok memnun oldu. Sonuç olarak böle bir kampanya başlatarak bizlere çocuklarımıza namaz bilincini kazandırmak konusunda bilinçlendirdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah.
  Selam ve dua ile kalın.

  Değerli Namaz Life ailesi; gönderdiğiniz belge için cok teşekkür ederim. Gercekten bu, kızımı cok memnun etti. Bu kampanyayı herkese duyuruyoruz. Çocukların böyle bir teşvikle namazı sevmeleri gercekten önemli. Emeğinize sağlık.

  RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN
  SEVDEGÜL CETİNKAYA'nın annesi.

  7 Haziran 2008