Namaz Çiçeği Abdullah Eren

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • Sevgili Namaz Life; Yarın 7 yaşını bitirecek olan oğlum Abdullah Eren'in namaz kılması en büyük duamdı. Geçen sene gittiği kursta bunun için gerekli her şeyi öğrenmişti. Bana kalan O'nu namaza alıştırmak ve sevdirmekti. Geçtiğimiz Pazar namaza başlamaya beraber karar verdik. Ama ya ağır gelirde namazdan uzaklaşırsa diye endişeleniyorduk. Ve bu konuda neler yapabiliriz diye araştırmaya başlayınca sizin sitenizle karşılaştık. Gerçekten bize bu konuda destek oldunuz. Allah emeği geçen herkesten razı olsun.

  1.Gün: Sitenizden habersiz beş vakitle kılmaya başladı. Ama bu ona biraz ağır geldi. Ne kadar zorlansa da hediyeyi hatırlatınca hayır diyemedi. çok uykusu geldi ve yatsı namazını kılamadan uykuya daldı.

  2.Gün: Uyandığında O'na sizin sitenizden ve "Namaz çiçekleri" kampanyasından bahsettim. Sitenizde "Pofuduk tavşan" isimli yazıdan örnek alarak, oğlumdan 2 vakit seçip bunları düzenli olarak kılmasını ve her doğum gününde buna bir vakit ekleyebileceğini söyledim. Bunu duyunca çok sevindi ve "bu daha sağlam geldi" dedi. Eren, sabah ve akşam namazını kılmaya karar verdi ve hemen kalkıp abdest alıp sabah namazını kıldı. Akşam namazını da kılıp bu günü tamamladı.

  3.Gün: Kalkar kalkmaz sabah namazını kıldı. Ben bu işi çok sevdim akşama kadar namaz yok, diye düşüncelerini söyledi.

  4.Gün: Bugün de seçtiği namazları güzel bir şekilde kılarak çok şükür tamamladı.

  5.gün: Bugün etkinliğin son günü, heyecanla sizden gelecek namaz çiçeği diplomasını bekliyor. üstelik yarın doğum günü bu aynı zamanda ona bir doğum günü hediyesi olacak.

  çok şükür bu günüde tamamladık. Yarın inşallah hem doğum gününü hem de namaza başlamasını kutlayacağız.

  Eren artık bizim evimizde açan bir namaz çiçeği oldu. Her yıl çiçeğimizin daha da büyüyerek yoluna devam etmesi duasıyla