Namaz Çiçekleri: Hakkı Zahit ve Elife

  • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
  • Hakkı zahid ve elife'nin annesi birsen kocabey.

    Namaz çiçekleri kampanyanızdan eşimin eve getirdiği sitenize ait bilgisayar çıktılarından öğrendik. Ve bizde evde bu kampanyaya katılmaya karar verdik.

    10 Yaşındaki oğlum Hakkı Zahid, 5 yaşındaki kızım elife ve Ben "Namaz Çiçekleri" olmak için 18/06/2007 tarihinde bu etkinliğe başladık. Ve 5 gün boyunca bütün namazlarımızı evde hep beraber, akşamları babamızla beraber kıldık. Kutlamayı unuttuk. Onu da inşallah yarın akşam ailece yapmayı planlıyoruz. Ayrıca çiçeklerimize hediyelerimizde olacak.

    Caminin evimize yakın olmasından dolayı ezanın sanki evin içindeymişçesine okunması ev içinde ezanla birlikte tatlı bir abdest alma ve vaktinde namaz kılma telaşı ortaya çıkartıyordu.

    Zahid yaşının getirdiği ve daha önceden olan bilgileri ışığında heyecanla namazlarını kılarken; Elife hem çiçek olacağının heyecanı, hem de bu güzel telaşın sonunda alacağı hediyenin heyecanıyla bizim neşemiz oluyordu. Zahid bu güzel faaliyetin sonunda babasıyla ara sıra kıldığı namazları yanında birde "ayet el kürsi" duasını ezberleri arasına kattı. Bu etkinlik sonunda vereceğiniz çiçek diploması heyecanla ve merakla bu evde beklenmektedir. Böyle bir hayra vesile olduğunuz için Allah hepinizden razı olsun.