Namaz Çiçeği Muhammed Yusuf

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • Merhabalar Sevgili Namaz Life.

  Ben Muhammed Yusuf'un annesi Yeter Gül. Uzun zamandan beri Peygamber Efendimizin hadisi

  (çocuklarınıza 7 yaşında namazı öğretin.) gereği bir şeyler yapmayı istiyordum. Çünkü artık oğlum 7 yaşındaydı. Ama nereden nasıl başlayacağımı bilemiyordum. Sitenizdeki yazıları okuyunca içimi büyük bir heyecan kapladı. Allah'ın izniyle çalışmalara başladım. Öncelikle Muhammed Yusuf'un bildiği eksik sure ve duaları tamamladık. Ve onun belirleyeceği bir zamanda namaz haftamızı başlatmaya karar verdik. Bizimle beraber 6 yaşındaki kızım Ahsen de sure ve duaları baya öğrendi. O da namaza başlamak için can atıyor. İnşallah onunki ileriki bir zamanda olacak.

  Şimdi sizinle namaz haftamızı paylaşmak istiyorum:

  1. Gün: Akşamdan Muhammed Yusuf'la konuştuk. Takvim yaprağından sabah namazının vaktini öğrendik. Saatimizi 4.00'e kurmaya karar verdik. Allah'ın izniyle 4.00'de uyandım. Sevgi ve şefkatle Muhammed Yusuf'u uyandırdım. Ona Rabbimizin çocukları ne kadar sevdiğinden, vereceği mükâfatlardan bahsettim. Uykudan uyanması baya zor oldu. Abdestini aldı. Seccadesinin başında beni beklemeye başladı. Bu arada hala gözlerini açamıyordu. Ben de abdestimi alıp geldim. Beraber sabah namazımızı kıldık ve dua ettik. Ben de Rabbime sonsuz şükrettim ve başladığımız bu hayırlı işte bizi başarıya ulaştırması için dua ettim.

  2. Gün: Muhammed Yusuf bu gün de namazlarına Allah'ın izniyle devam etti. Maddi ödüllerin yanında manevi kazançlarını da sık sık hatırlatıyoruz. İkindi namazının vakti çoktan girmişti. Muhammed Yusuf'a söylediğimde hemen abdestini alıp namazını kılmaya başladı. Hamdolsun. Eksikleri de var tabi. Onları da güzelce anlatıyoruz. Rabbim daim eylesin.

  3. Gün: Onun için bilgisayarda bir resim hazırladım. 1'den 5'e kadar günler. Sabahtan yatsıya kadar da vakitler var. Her vakte bir gülen adam yerleştirdim. Muhammed Yusuf hangi vakti kıldı ise hemen gidip o vaktin gülen adamını boyuyor. Bazen bizden de boyamamızı rica ediyor. Altında da pasta resmi var. 1. gün küçük, 2. gün biraz daha büyük. Derken 5. gün kocaman bir pastaya sahip olacağını görüyor. (Muhammed Yusuf pastaya bayılır.)

  4. Gün: Bu gün Muhammed Yusuf kardeşi Ahsen'le beraber teyzesine gittiler. Orada da namazlarını hep kılmış hem de kendi isteğiyle. Yani biraz biraz da olsa namaz sorumluluğunu alıyor. Çok şükür. Bu gün ayrıca gecenin ilerleyen saatlerine kadar Pazar gün yapacağımız partisine kimleri çağıracağının listesini yaptı. Zorla yatırdım.

  5. Gün:  Bu gün 5. günümüzü tamamlayacağız inşallah.

  Muhammed Yusuf öğle namazını kıldıktan sonra dedi ki: "Anne, namazı pasta yemek için kılıyordum. Ama artık namaz kılmayı seviyorum." Dünyalar benim oldu. Rabbim sen ne büyüksün. Sana sonsuz hamdüsenalar olsun. Sen nurunu tamamlarsın. Benim oğlumun da nurunu tamamla. Onun namaza olan muhabbetini artır ve daim eyle. Bütün kardeşlerimin çocuklarını da aynı şekilde. AMİN.