Namaz Çiçeği Şeyma

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
  1.GÜN:
  Bu gün ilk defa sabah namazı kıldım. Öyle güzel ki sabah namazın kılmak. Sabah namazına kalktığımda serçeler çok güzel ötüşüyordu.

  Çok hoşum gitti. Öğle namazını ikindi namazından sonra kaza olarak kılıyorum. Çünk öğle vakti okuldayım. Yani aşağı yukarı aynı şeyleri hissettim. İkind namazını kılarken düşündüm ki acaba bir hafta boyunca beş vakit namazım kılabilecek miyim? Akşam namazımı kılarken İNŞALLAH namaz sonunda ettiği duaları Allah kabul ediyordur dedim. Yatsı namazını kılarken hep Allah'la ilgili şeyler düşündüm.

  2.GÜN: Bugün ikinci defa sabah namazı kıldım. Acaba namaz kılmayanlar öbü dünyada da ne yapacak diye düşündüm. Sabah namazına kalkmak çok hoşum gitmeye başladı. İkindi namazını kılarken keşke öğle namazını ikindide sonra değil de zamanında kılabilmek elimde olsaydı diye düşündüm. Akşa namazını kılarken düşündüm ki keşke dünyadaki herkes namazını kılsa e azından bütün Müslümanlar. Yani namaz kıl diye kimse söylemese herkes içinde gelerek namazını kılsa diye düşündüm. Yatsı namazını kılarken Yahudiler düşündüm Müslüman olanları nasıl acımasızca öldürdükleri aklıma geldi v onlar için dua ettim.

  3.GÜN: Dün akşam yatarken dua ettim. İnşallah sabah namazına kalkabiliri diye dua etmiştim. Bugün sabah namazına kalkınca Allah'ıma şükrettim. Allah'ı çok teşekkür ederim. Beni namazını kılan bir ailenin çocuğu olarak yarattı diye. İkindi namazın da ise Filistinlilere keşke yardım edebilsek diye düşündüm. Akşam namazında biraz acele etmek zorunda kaldım inşallah Allah akşam namazını kılarken acele ettim diye kızmamıştır dedim. Yatsı namazını kılarken ablamın dediği aklıma geldi. Namaz kılarken hep Allah'la ilgili şeyler düşünmeye çalış demişti bende hep Allah'ımı düşünmeye çalıştım.

  4.GÜN: Bugünkü sabah namazında düşündüm ki demek ki bütün namazlarımı kılmayı isteyince oluyormuş. Hep sabah namazına kalkamam diye düşünürdüm. Demek ki insan isterse yapabilirmiş. İkindi nazını kılarken inşallah büyüyünce iyi bir Müslüman olurum diye düşündüm. Akşam namazında hep büyüyünce neler yapabileceğimi düşündüm. Yatsı namazında bir haftayı doldurmaya iki gün kaldığı aklıma geldi.

  5.GÜN: Bugün sabah namazına kalktığımda büyünce zengin olursam paramı çoğunlukla yardım işleri için kullanacağım dedim. İnşallah büyüyünce zengin olup bol bol yardım yaparım diye düşündüm. İkindi namazında düşündüm ki arkadaşlara yarın ben namaz kılmanın çok güzel olduğunu anlatmak onları biraz olsun namaz kılmak için heveslendirmeyi düşündüm. Akşam namazında namazlarımı tam kılabiliyor muyum diye düşündüm. Yatsı namazında namaz kılmanın çok güzel olduğunu herkes anlasa keşke dedim.

  6.GÜN: Bugün sabah namazına kalktığımda serçelerin sesini dinledim biraz sonra sabah namazını kıldım ve yattım. Uyuyana kadar serçelerin sesini dinledim. İkindi namazında hayatın hayatta olmanın mutluluğu sardı kalbimi. Akşam namazında inşallah insanlar benim davranışlarımdan memnundur diye düşündüm. Yatsı namazında ağlayasım geldi çünkü son günüm inşallah sabah namazına kalkmaya devam ederim diye düşündüm ve dua ettim. Ablası olarak benim gözlemlerimse gerçekten ilk günden itibaren namazla ilgili yaptığı her şeyi isteyerek şevkle yaptığını gördüm önceden de günde en az bir vakit kıldırmaya çalışıyordum ama hiç sabah namazına kaldıramamıştım niyetlensem de çoğu kez kıyamamıştım onu uykusundan kaldırmaya ama bu kampanyaya katıldığımız ilk günde dahi hafif seslenmem yetti.

  Yatağından kalkıp bizimle birlikte seccadeye başını koyması için. İlk gün açtık odamızın penceresini serçeleri dinledik. Beraber içi kıpır kıpırdı ve ikimizin de gözleri dolu dolu. Rabbim onu ömür boyu şevkle başını secdeye koyanlardan eylesin bu ilk gününün coşkusunu içinde hep var eylesin. Rabbim sizden de razı olsun. Yarın akşama diplomasını yetiştirebilirseniz çok iyi olacak pastasını keserken vermek isterim. SELAMUN ALEYKÜM

  18 Nisan 2007