Namaz Çiçeği Rana

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • Namaz çiçeği etkinliğinden bahsedince kızımın çok ilgisini çekti, anne bende namaz çiçeği olmak istiyorum dedi. Namaz kılmayı biraz öğretmiştim ama etkili bir başlangıç nasıl yaptırırım diyordum.

  Bu iyi bir fırsat olur inşallah. Akşamdan planımızı yaptık, saatimizi kurduk sabah namazına,

  1.gün
  Sabah namazına çağırdım kalkması zor olmadı ama çok uykulu olduğu için abdest almak istemedi, bende fazla zorlamadım abdestsiz kıldı. Öğle namazı yaklaşınca hadi kızım abdestini al diyince hemen aldı ve namazımızı beraber kıldık. İlk gün den sıkılmasın diye öğle ve yatsı namazlarının sünnetlerini kıldırmadım, böylece ilk günümüzü tamamladık.

  2. gün
  Sabah namazına biraz zor uyandı. Akşam geç yattığı için, ama yinede kalktı bu sabahta abdest almadı,  olsun önemli olan namaza alıştırmak nefret ettirmek değil biz büyüklere bile sabah kalmak zor gelirken küçücük çocuklara sabahları abdest konusunda ısrar etmek abes olur. Öğle namazını gezmeye gittiğimiz yerdeki camide kıldık, camide daha içtenlikle kıldığını hissettim, çok mutlu oldum. Annelere tavsiyem imkânınız varsa çocuklarınızı sık sık camiye götürün. İkindiyi akşam ve yatsıyı da güzel bir şekilde kıldı tabi ki abdest alarak.

  3. gün
  Bu gün okul olduğu için öğle namazını kılamadı. Bende ikindinin ardından kazasını kıldırdım. Bu gün biraz sıkılmaya başladı yatsıyı da kılamadı. Bende biraz ümitsizliğe kapıldım. Yanlış mı yapıyorum diye sonra pastadan diplomadan bahsedince biraz daha çaba gösterdi.

  4. gün
  Bu günde biraz sıkılarak biraz namazda kıpırdanarak tamamladı.

  5. gün
  Artık son günümüz kızım Rana'dan 7, bir vakit seçmesini istedim. Oda sabah namazını seçti seçme sebebini söyleyince çok hoşuma gitti sahura kalkmayı çok severdi. Kalkamayınca üzülürdü. İşte sahura alışmak için seçmiş. Bende Rana okuldayken pasta yaptım. Üstüne namaz çiçeği Rana yazdım çok sevindi. Bu günde Allah'a şükür namazını tamamladı inşallah ömür boyu aksatmadan kılar. Bu siteyi hazırlayanlarda Allah razı olsun