Namaz Çiçeği Sudenaz ve Alperen

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • Sevgili Namaz Life

  8 Yaşındaki kızım Sudenaz, 9 yaşındaki abisi Alperen ve Ben "Namaz Çiçekleri Kampanyası"na katılmaya karar verdik. Namaz çiçekleri etkinliğine 8 gün önce sabahtan itibaren devam ettik.

  1. Gün: Yengesiyle namaz ve dua konusu hakkında sohbet etmişler o gün adım atmış. Kızım eve geldiğinde abisine bahsetti, birlikte takip ettiler.

  2. Gün; Çok şaşırdım artık namaz vaktini bekliyorlardı ellerine tablet ve oyun alacakları vakitte namaz vakti geldi diyip abdest sırası beklediler.

  3. Gün: Allah'a şükür hatırlatıyorum çok mutlular abdest almayı öğrendiler.

  4. Gün: Kızıma tesettüre uygun giyinmesini öğrettim heyecanla başörtüsünü taktı.

  5. 6. 7. ve 8. günler artık rutin bir namaz hayatları var. Çocuklarımı birer namaz çiçeği görmek beni mutlu ediyor. Rabbim evlatlarımızı İslam'a bağışlasın. Sekizinci gün bitti namaz ciciklerimin namazı devam ediyor elhamdülillah.

  Etkinliğimiz 8 gün sürdü. Sekizinci gün kutlama yapacağız. Allah sizlerden razı olsun yengesi bu siteyle karşılaşmış bize kalsa anne babamızdan gördüğümüzü yapar ve ergenlikte "kalk namaz kıl" sözleriyle çocuğumuzun soğumasına sebep olurduk. Elhamdülillah ki farkına vardık. Rabbim vesile olduğunuz için sizden razı olsun 4 yaşındaki oğlunu da namaz çiçeği olmasını istiyor [29.04.2018 Pazar] Sevgilerle...

  Sevgilerle Sudenaz ve Alperen’in Annesi

  Çocuklara sertifikadan bahsetmiştim çok heyecanlılardı

  8. Gün yengesini arayıp bize kimse hatırlatmadı. Sadece vaktin ne zaman geleceğini sorduk sürekli dediler.