Namaz Çiçeği Mircan

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • Sevgili Namaz Life, 7 Yaşındaki oğlum e Mircan ve Ben: Oğluma namaz kıldırmak istiyordum ve sitenizi buldum. Allah razı olsun sizlerden inşallah. Çok güzel fikirler olduğunu görünce daha da heveslendim ve alıştırmaya başladım.

  Ona seccade verdim ve üstüne namaz çiçeğim diye işleyeceğim Ara ara kıldırdım ve 7 yaşını dolduracak artık. Etkinliğe 7 gündür devam ediyoruz ve çok iyi geçiyor. Hiç eksik namazım kalmasın istiyorum annecim deyip hevesle namazını kılıyor. Beni bile uyarıyor işimi bitireyim kılalım dediğim zaman, "namaz geç bırakılmaz başka iş sonrada olur" diyor. Ben çok mutluyum. Allah devamlı kılmayı nasip etsin inşallah. Akşamları hep birlikte kılıyoruz

  1. 1. GÜN. Hevesle bütün namazlarını kıldı ve duygularını yazmasını istediğimde şunları yazdı. Allah'ı (c.c) çok sevdiğimi anladım ve onun sevgili kulu olarak cennete gitmek istiyorum Emircan TİMUR.
  2. 2. GÜN. Güzelce namazlarını kıldı ve abdestli yatmak istediğini söyleyerek abdest alıp uyudu.
  3. 3. GÜN. Gayet başarılı bir şekilde kılıyordu. Bende ona güzel sözler yazarak eline veriyordum. Okumasını istiyordum. Sayılmayan yıldızlar kadar Allah (c.c.)'a sevgin olsun namaz çiçeğim.
  4. 4. GÜN. Bugün biraz isteksizdi. Ama sonra namazın önemini anlattığımda anladı. Bende günlüğüne namaza daha gayretli olmalısın Emircan. Namazı Allah (c.c.) rızası için kılarız. Ama faydası bizedir.
  5. 5. GÜN. Sabah namazına kalktı kıldı. Çok hastaydı kulağı ağrıyordu kılamadı ama kazasını kılacak. Yatsıda ben namaza durdum diye ağladı onu beklemediğim için iyileşince kendine geldi ve hemen benimle kıldı. Kılamadığı namazları için çok üzüldü.
  6. 6. GÜN. Gayet istekli ve başarılıydı ve bende günlüğüne yıldızlar yaparak bütün yıldızlar sana feda olsun canım oğlum yazdım.
  7. 7. GÜN. Anne namazımızı kılalım hadi deyip durdu. İşini sonra yap deyip durdu ve böyle devam etmeyi düşünüyoruz. Hevesle diplomasını bekliyoruz sevgilerle.

  Sevgili kullar, Allah (c.c.) sevdi bizleri, sizde sevin Allah (c.c.)'ı sevginin bedeli namaz,  iyilik ve ibadet. Ya namaz kılarız ya da yanarız başka seçim şansımız yok. Öyleyse ne yapmalıyız Allah (c.c.) sevmeliyiz bizi yaradan Allah (c.c.) şimdi bizleri imtihan ediyor dersimiz ibadet. Hadi hep birlikte gelin sizde ediyorum namaza davet.