Namaz Çiçeği Esma Buse & Semanur

 • Yazar: İsa Sevgili, Kurucu
 • SELAMUN ALEYKUM
  Sevgili Namaz Life
  Sizin vesilenizle inşallah çocuklarımıza, zaten başlatmak istediğimiz namazımız için başlangıç yaptık Rabbim sizlerden ve bu kampanyadan haberdar edip vesile olan nişanlımdan da razı olsun. Ben bu kampanyaya halaları olarak 3 yeğenim, Esma Sümeyye (9,5 yaşında), Buse (8 yaşında)ve küçük Semanur (4 yaşında) la katıldık. Semanur'un bu kampanyaya pek ilgisinin olmayacağını düşünmüştüm ama oda büyük bir ilgiyle başladı Kampanyanızı duyduğumda Esma yoktu o gelene kadar Buse ve Semanur ile ara ara namazlarımızı kıldık sabah namazına da kaldırmak istemiştim ama kıyamadım, kampanyaya başlamak için Esmanın anneannesinden gelmesini bekledik. Kampanyanızdan bahsedince hepside büyük bir şevkle namaz çiçeği olmayı istediler.

  1.GÜN; Bu gün namaz çiçeklerimin ilk günü, sabah namaza kalktığımda Buseye seslendim zaten bir gün önce kaldıracağımı söylemiştim ben daha namaz kılacağız demeden beni görür görmez ben eşarbımı alayım deyip kalktı birlikte namazımızı kıldık. Öğle vakti okuldan geldiklerinde vaktin geciktiğini söyledim bu kez Esma Sümeyye geldiği için o ve küçük Semanur da bize katıldı ve beraber namazımızı kıldık. İkindi vakti Amcamızın oğlu Ahmet Yusuf 8 yaşında oda onlara katıldı ve beşimiz namazımızı kıldık. Aynı şekilde akşam ve yatsıyı da birlikte kıldık.

  2.GÜN; Buse'yi yine sabah namazına kaldırdım Esma yanımda olmadığı için onu da akşamdan annesine tembih etmiştim O'da Elhamdülillah sabah namazına kalkmış, Öğle için Esma da Buse de hiç hatırlatmadan namazlarını kıldılar. İkindi vakti oyuna dalmışlar vaktin girdiğini hatırlattım ikisi de biraz sonra kılalım dediler. Tamam, ben birazdan yine hatırlatırım dedim. ikinci seslendiğimde itiraz etmeden kıldılar. Annesi bu arada Esma'ya namazlarındaki eksiklerini hatırlatmış ve artık gerektiği gibi kılıyor, Buse'nin de ufak tefek hataları oluyor ama onlarda zamanla düzelecek inşallah Akşamı da yine kıldık yatsıda da baktım zorlanacaklar farz ve vitrin şimdilik yeterli olacağını söyledim. Tamam deyip yatsıyı da kıldılar.

  3.GÜN; Bugün yine namaz çiçeklerim namazlarını eksiksiz kıldılar. Artık iyice alıştılar ezanın okunduğunu normalde fark etmezken şimdi okunur okunmaz bize hatırlatıyorlar, Namazları oyunlarına bile etki ediyor oyunlarında artık ya namaz kılıyorlar veyahut Kur an kursuna gidiyorlar oyun oynarken eşarp örtüyorlar. Hatta bir seferinde namazımızı kılınca Buse namaz çiçeği olduk şimdi de Kur'an çiçeği olalım dedi. hep birlikte Kur'an-ı Kerim okudular. Esma ve Buse 2 sene önce Kur'an okumayı öğrendiler, Semanur henüz 4 yaşında Kur'an okumayı bilmiyor ama oda onlar gibi okumak istiyor bende ona küçük bir Kur'an verip bazı tesbihatları söyleyip tekrar ettiriyorum.


  4.gün; Namaz çiçeği olmamıza çok az kaldı. Bugün yine çok şükür Esma ve Buseyle abdest alıp namazlarımızı kıldık, Semanur da büyükbabasından öğrendiği teyemmümle bize katıldı. Bu gece Regaip Kandili, Onlara Dualar ettiriyorum. Rabbim Namaz çiçeklerimin dualarını kabul etsin daim yolundan ayırmasın. İnşallah.

  5.GÜN; Bu gün son günümüz ve çok şükür her vakit namaz çiçeklerim hadi namaza dediğimde namazlarını ihmal etmeden kıldılar. Bu bir hafta ailemiz için de manevi yönden çok güzel geçti, Şu an onlar için bir kutlama hazırlıyoruz. Akşama kutlayacağız inşallah ve şuan dört gözle sizden gelecek diplomayı bekliyorlar. Ama tabi artık tamamı ile namazı bıraktırmıyoruz Buse 1 vakit Esma Sümeyye'ye 2 vakit belirlemesini söyledim her sene bu vaktin artacağını ve en sonunda 5 vakte tamamlayacağımızı söyledim. Bir hafta boyunca sürekli her vakit kıldıkları için bu fikir kolaylarına geldi hoşlarına gitti ve kabul ettiler. Ben sözü onlardan aldım ama asıl sorumluluk abilerim ve yengemlerde temelini atmaya çalıştık devamı gelir inşallah.

  Rabbim bize de hayırlı evlat yetiştirmeyi nasip etsin Rabbim Razı olsun DUA İLE.. SELAMUN ALEYKUM